تابلو چنلیوم (چلنیوم) از مدرن ترین و درخشان ترین تابلوهای تبلیغاتی است که به شکل های متفاوت همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم طلایی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم لترمکس و دیگر مدل ها و با استفاده از رول چلنیوم که جنس آلومینیومی دارد طراحی و پیاده سازی می شود . تابلو چلنیوم با نمایی براق و درخشان توانسته جایگاه اول را در تابلوسازی برای خود کسب کند و بیشتر به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی سفارش داده می شوند اما برخی از شرکت ها نیز برای زیباتر شدن فضای مکان تجاری خود تابلو چلنیوم را در اولویت قرار می دهند .

تابلو چنلیوم (چلنیوم) با هر سلیقه ای سازگار است و تنوع بسیار آن سبب شده مشتریان با هر سلیقه ای که دارند بتوانند نوعی از آن را انتخاب کنند . برش هایی که تابلوساز در هنگام ساخت تابلو چلنیوم بر روی پلکسی ایجاد می کند سبب شکست نور شده و اشکال هندسی متفاوتی همچون شیشه های کریستالی ، الماس و ستاره را به نمایش می گذارد .

یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که امروزه استفاده زیادی در صنف تابلوسازها دارد ، تابلو چلنیوم می باشد. تابلو چلنیوم نوعی تبلیغات محیطی محسوب می شود که در نقطه فروش یا محل کسب به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی در سر درب نصب می شود . در تابلو چلنیوم یا همان تابلو حروف برجسته از لامپ های LED برای نورپردازی استفاده می شود. حروف برجسته در ابتدا توسط برنامه های نرم افزاری همچون کرل طراحی شده، سپس طرح مورد نظر با ورق های فلزی به صورت زاویه دار یا مدور بر روی پلکسی گلس (plexi glass) که دارای رنگهای مختلف میباشد لیزر میشود.

تفاوت اساسی میان تابلو چلنیوم و دیگر انواع تابلو این است که حروف چلنیوم سه بعدی بوده و هر حرف به صورت جداگانه شکل داده شده و دارای محفظه ی جداگانه‌ای نیز می باشد.

چلنیوم یک نوع آلیاژ آلومینیومی با کیفیت بسیار بالا و مقاوم در مقابل عوامل محیطی همچون گرما، سرما، اشعه ی آفتاب و بارندگی بوده و تا حد زیادی در مقابل ضربه مقاوم است که نخستین بار توسط کارخانجات MCI اسپانیا روانه بازار شده است . تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته است که ظاهری براق و درخشان دارد و به عنوان یک تابلو تبلیغاتی زیبا و با قیمت مناسب ، به شکل های متنوع اجرا و پیاده سازی می شود و می تواند برای هر مشتری که جهت بازاریابی و تبلیغات نیازمند نصب تابلو سر درب می باشد ، با هر بودجه و توان مالی که دارد یک تابلو ایده آل جهت معرفی برند تجاری باشد .

تابلو چنلیوم (چلنیوم) :

در حال حاضر تابلو چلنیوم براق ترین و درخشان ترین تابلوی تبلیغاتی است که به شیوه های متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود و نحوه نمایش نوری آن است که سبب تفاوت تابلو چلنیوم می گردد و اگر به دنبال یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا هستید تا بتوانید علاوه بر زیباسازی نمای محل تجاری خود به معرفی بیست و چهار ساعته برند خود بپردازید تابلو چلنیوم یکی از گزینه های برتر است که می توانید آن را به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی سفارش دهید .

حال این همه از تابلو چلنیوم گفتیم اما ممکن است سوالاتی از قبیل سوالات زیر در ذهن شما ایجاد شود اینکه :

  • چلنیوم چیست و چه کاربردی دارد ؟
  • چلنیوم از چه زمانی وارد حوزه تابلوسازی شده است ؟
  • فرآیند ساخت تابلو چلنیوم چگونه است ؟
  • قیمت تابلو چلنیوم چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟
  • مزایای تابلو چلنیوم چیست ؟
  • چه عواملی سبب برتری تابلو چلنیوم نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی شده است ؟
  • طراحی تابلو چلنیوم چگونه صورت می پذیرد ؟

در ادامه به بررسی پاسخ هر یک از سوالات مطرح شده خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید .

تابلو چنلیوم (چلنیوم) چیست ؟

تابلو چلنیوم تابلویی است که با استفاده از رول چلنیوم که در سایز های ۷، ۹ و ۱۱ سانتی متری در بازار موجود است طراحی و پیاده سازی می شود . از رول چلنیوم برای ساخت لبه ها و از پلکسی گلاس شفاف در رنگ های متعدد خصوصاً رنگ طلایی ، مشکی و نقره ای ، جهت ساخت رویه حروف برجسته چلنیوم استفاده می شود .

چنلیوم چیست و کاربردهای آن :

چلنیوم در واقع نوعی آلیاژ فلزی آلومینیومی است که براقیت فلز را به ارث برده و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و در صنایع متعدد از جمله تابلوسازی ، جهت ساخت حروف برجسته چلنیوم مورد استفاده واقع می شود .

چنلیوم ترکیبی از دو کلمه لاتین channel + aluminium می باشدکه channel در لغت به معنای کانال و یا یک جسم u  شکل است و به دلیل اینکه حروف فارسی ، لاتین و اشکال پس از چسباندن نوار لبه به کناره ها به حالت u شکل در می آیند این نام را به خود گرفته اند و جنس لبه های آلومینیومی حروف چلنیوم سبب شده اند کلمه channel با کلمه aluminium ترکیب شود  و کلمه ی جدیدی به نامchannelium  شکل بگیرد . دلیل استفاده ی آلومینیوم در ساخت تابلو چلنیوم این است که سبک‌ وزن بوده و زنگ نمی‌ زند. چلنیوم از ترکیب آلومینیوم و استیل ساخته میشود اما ظاهر آن شبیه استیل است، زیبایی استیل و دوام و ماندگاری آلومینیوم را دارا است.

منبع: Life hacker