نرم افزار کورل، یک ویرایشگر گرافیکی و برداری است که توسط شرکت کورل توسعه یافته و به بازار عرضه شده است.
کورل یک برنامه برای طراحی است که در آن از ابزارهای مختلفی برای ایجاد تصاویر اصلی و یا ویرایش آن ها وجود دارد.
به وسیله این برنامه همچنین می توان کد QR تولید نمود و به طرح بندی صفحه نیز پرداخت و جلوه های ویژه مختلفی را به طراحی ها اضافه نمود. علاوه بر این کورل با بسیاری از برنامه های نرم افزاری دیگر سازگاری دارد و کاربران می توانند با بهره مندی از این ویژگی نرم افزار کورل، به کاربران برای ایجاد تصاویر و یا برخی کارهای نرم افزار یپیچیده تر کمک بسیار زیادی می کند.

کورل یک نرم افزار قابل اعتماد و جامع در طراحی به شمار می رود که با استفاده از آن می توان طراحی های خلاقانه ای را در زمینه های گوناگون انجام داد و در این زمینه نرم افزار کورل ابزار مناسبی را برای بروز خلاقیت های درونی افراد فراهم می آورد و یادگیری آن برای افراد با هر میزان تجربه در کارهای گرافیکی و هنری توصیه می شود.
برخی از ویژگی های موجود در نرم افزار کورل به شرح زیر می باشد:

کورل در فعالیت های حرفه ای

نرم افزار کورل به عوان یک ویرایشگر گرافیکی برداری در، درجه اول برای بازاریابی و تیلیغات کسب و کارها کاربرد دارد؛ به خصوص استفاده از نرم افزار کورل برای افرادی که در فعالیت های چاپ و تبلیغات تخصص دارند، یک نرم افزار مفید و کاربردی به شمار می رود. علاوه بر ایجاد لوگو، از نرم افزار کورل می توان در فعالیت های حرفه ای نظیر ایجاد روزنامه ها، مجلات، خبرنامه و سایر اسناد قابل چاپ با استفاده از ویژگی های طرح بندی صفحه موجو در این نرم افزار استفاده نمود. برخی از کاربران نیز از نرم افزار کورل برای ایجاد نقشه های پیچیده استفاده می کنند.

نحوه کار با نرم افزار کورل

یکی از ویژگی های منحصر به فرد نرم افزار کول، قلم های موجود در این نرم افزار است که در ایجاد تصاویر دقیق بسیار تأثیرگذار است. این قلم ها امکان ایجاد تصاویر واقع گرایانه و فوق العاده را در طراحی فراهم می آورند. علاوه بر قلم های متنوه موجود در نرم افزار کورل، استفاده از لایه بندی در این نرم افزار نیز بسیار اهمیت دارد. از طریق لایه های مختلف در نرم افزار کورل می توان در تصاویر مختلف همپوشانی ایجاد کرد و این هم پوشانی نیز به گونه ای است که تصاویر بدون تعامل با یکدیگر هستند. این لایه ها امکانات متنوعی را در زمینه های گوناگون فراهم می اورد که از آن جمله می توان به امکان ایجاد تصاویر و ایجاد سایه و رنگ آمیزی در تصاویر اشاره نمود.

استفاده از نرم افزار کورل با برنامه های دیگر

نرم افزار کورل برای کار با برنامه های مختلف دیگر نیز کاربرد دارد و با استفاده از این ویژگی موجود در نرم افزار کورل می توان کارهای طراحی را در مراحل مختلف و به آسانی به انجام رساند. از جمله برنامه هایی که امکان ارتباط با نرم افزار کورل را دارند می توان به نرم افزار Corel PHOTO-PAINT اشاره کرد. تصاویر ایجاد شده در نرم افزار کورل با فرمت های گوناگونی مانند PNG و CDR ذخیره می شوند که از آن ها می توان در نرم افزار ادوبی ایلوستریتور نیز استفاده نمود. این فرمت ها در نرم افزار کورل با تصاویر متنوع دیگر در سایر نرم افزار ها کارایی دارند و سبب ایجاد همکاری آسان میان طراحان می گردند.

از دیگر ویژگی های بی نظیر نرم افزار کورل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در این نرم افزار طرح بندی های متنوع به سهولت انجام می پذیرد.
  • نرم افزار کورل داری ابزار پیشرفته ای برای ایجاد متون می باشد و می توان از آن در تایپوگرافی و حروفچینی استفاده نمود.
  • امکان استفاده از لایه های جدید و بسیار پیشرفته، سبب ایجاد طرح های بسیار زیبا
    و متنوع در صفحه بندی گردیده است.
  • با استفاده از امکانات ارائه شده توسط نرم افزار کورل، می توان طراحی ها و تصاویر گرافیکی بسیار زیبا و خلاقانه ای را پدید آورد.
  • اضافه کردن سریع عناصر برای سفارشی سازی یک وب سایت سفارشی،
    امکان تعامل پویای کاربر با وب سایت را فراهم می آورد.

منبع: pouyaandish.com